Спеціальне об’єктове тренування у ПАТ «Херсонський хлібокомбінат»

11 вересня 2014 року ПАТ «Херсонський хлібокомбінат», за методичним супроводженням НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області, організовано та проведено планове спеціальне об’єктове тренування (роздільне) з питань цивільного захисту при загрозі і виникненні надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.

Тренування почалося з оповіщення і збору керівного складу підприємства, а також командирів і працівників, що входять до складу формувань цивільного захисту комбінату.

За розробленим на СГД відповідним планом реагування на НС було визнано одну із ймовірних надзвичайних ситуацій, а саме: виникнення шквального вітру, сильного проливного дощу, з випадінням до 15 % річних норм опадів, а також різке зниження температури повітря, у зв’язку з цим виникла загроза зриву покрівлі над цехом № 1 та адміністративним корпусом, короткого замикання електропроводки з подальшим її загоранням.

Оповіщення працівників підприємства стосовно виникнення НС, здійснено з використанням електросирени, гучномовців та внутрішнього телефонного та мобільного зв’язку.

У встановлений для збору час керівний склад і формування ЦЗ вишикувалися на території диспетчерської цеха № 1, де отримали відповідні завдання від керівника СОТ.

Далі, з учасниками заходу проведено практичне заняття та детальний розбір НС що виникла, з набуттям керівним складом підприємства відповідних навичок щодо оцінки ними ймовірних наслідків НС і ухвалення ними дієвих управлінських рішень стосовно організації заходів по ліквідації.

Наприкінці тренування працівниками практично відпрацьовувався порядок дій персоналу при виникненні вищевказаної НС, а саме :

-         приведення у готовність формувань ЦЗ ;

-         переведення органів управління і сил ЦЗ у режим підвищеної готовності ;

-         виконання першочергових заходів при виникненні НС ;

-         надання першої медичної допомоги, евакуація поранених (потерпілих) ;

Крім цього, безпосередній контроль за проведенням спеціального об’єктового тренування та координацію питань відповідної взаємодії керівного складу ПАТ «Херсонський хлібокомбінат» здійснювався співробітниками управління з питань НС і ЦЗН м. Херсона Херсонської міської ради і Головного управління ДСНС України в області.

Отже, встановлену мету СОТ – досягнуто, а його організацію та проведення оцінено на «відмінно».