Засідання педагогічної ради Центру 26 травня 2016 року

26 травня 2016 року відбулося засідання педагогічної ради навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.

 

Під час засідання методист обласного методичного кабінету Юлія Юр’єва доповіла про проведену роботу щодо вивчення та узагальнення педагогічного досвіду майстра виробничого навчання Новокаховських курсів Алли Сосновської. Досвід майстра, який визнано перспективним, полягає у створені власної методики застосування інтерактивних методів навчання. Тривалий час застосовуючи такі методи Алла Михайлівна усвідомила, що викладання доволі сухого й, здавалося б, традиційного матеріалу, можна вивести за межі запам’ятовування – репродукції, аналізу-синтезу, задіявши психологічні механізми, й таким чином сформувати стійку позитивну мотивацію до навчання у слухачів Центру. Продовжуючи тему, носій педагогічного досвіду - Алла Сосновська коротко зупинилася на сутності власного досвіду, розповіла про методи, що використовуються та привела приклади їх застосування. З метою поширення досвіду вирішили організувати консультації майстра у методичному кабінеті та запланувати під час Дня професійної майстерності проведення майстер-класів та тематичних занять з впровадження перспективного досвіду у роботу педагогічного колективу.

   

Далі методист обласного методичного кабінету Валентин Ліпшиць виступив з докладною доповіддю про результати проведення цьогорічних показових Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини. Поінформував про узагальнені результати перевірки якості проведення Дня ЦЗ та ТБД, що здійснювалася спільною комісією з представників навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області та управління освіти Херсонської міської ради. Загалом у більшості навчальних закладів визначено високий рівень підготовки та проведення підсумкових заходів. Разом з тим надані рекомендації щодо удосконалення роботи з організації захисту учасників навчально-виховного процесу. Зокрема, під час відвідування дошкільних навчальних закладів відзначено, що використання ватно-марлевих пов’язок при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій у молодших групах потребує багато часу, що впливає на якість проведення евакуаційних заходів. Методистами обласного методичного кабінету запропоновано удосконалення форми ватно-марлевої пов’язки. Вирішили винести питання щодо виготовлення сигнального зразка пов’язки та його експериментального випробування на розгляд комісії Центру по раціоналізаторській та винахідницькій роботі.

   

Завідувач курсів удосконалення керівних кадрів Сергій Бочуркін запропонував навчальну презентацію з організації роботи консультаційного пункту.

Завідувач обласного методичного кабінету Олег Новгородський представив на розгляд програму з підготовки населення та матеріали для проведення занять з населенням за місцем проживання.

Вирішили затвердити подані матеріали та використовувати їх у подальшій роботі.