Працівники Херсонської обласної клінічної лікарні отримали практичні навички з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

12 жовтня 2016 року у Херсонській обласній клінічній лікарні під керівництвом головного лікаря Віктора Клименка відбулось спеціальне комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту за темою: «Дії органів управління і сил цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». 

 Тема і план проведення навчання узгоджені з територіальним органом державної служби України з питань надзвичайних ситуацій.

До початку навчання особи керівного складу та окремі фахівці  пройшли підготовку за відповідними програмами в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області, а працівники, що входять до складу формувань цивільного захисту, пройшли підготовку за програмою спеціальної підготовки безпосередньо у лікарні.

Методичний супровід підготовки та проведення навчання та функції посередника при його керівникові здійснював старший майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Олег Романік.

Комісія з оцінки готовності персоналу до проведення навчання встановила, що документи по його підготовці і проведенню відпрацьовані в повному обсязі. Особиста підготовка заступників, помічників керівника і керівника штабу керівництва навчанням дозволяє приймати необхідні управлінські рішення для досягнення поставлених цілей. Формування цивільного захисту та навчально-виробнича база до навчання готові.

Згідно задуму і плану проведення навчання, за повідомленням Херсонського обласного центру з Гідрометеорології по м. Херсону та області очікується посилення північного вітру до 20-25 м/с, налипання мокрого снігу, ожеледь, ожеледиця, поступове зниження температури повітря до мінус 10-15С0.  Можливі порушення інфраструктури та аварії на потенційно небезпечних об’єктах.

За сигналом «Збір» ланкою оповіщення та зв’язку з використанням електросирени С-25, телефонного та мобільного зв'язку виконано оповіщення керівного складу, формувань цивільного захисту та працівників лікарні.

Формування приведені в готовність до виконання завдань за призначенням, отримане табельне майно і техніку, засоби індивідуального захисту тощо.

Проведені позачергові засідання об’єктових комісій з питань надзвичайних ситуацій та з питань евакуації. Прийняті рішення щодо першочергових заходів реагування.   

Під час оперативної паузи проведено практичне заняття з детальним розбором заходів плану проведення навчання, заслуховуванням керівного складу з метою придбання ним навичок в оцінці наслідків надзвичайної ситуації і прийняття управлінських рішень щодо її ліквідації. Фахівці лікарні  виконали розрахунки наслідків НС та доповіли пропозиції з організації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. З використанням мультимедійної апаратури продемонстровані слайди та навчальні фільми за тематикою навчання.

На завершення першого етапу керівник навчання провів стройовий огляд формувань цивільного захисту, за результатами якого оцінив міру їх готовності. Працівники формувань оцінювалися з виконання нормативів по використанню засобів індивідуального захисту органів дихання. 

Згідно задуму навчання, на другому його етапі, отримане штормове оповіщення. Внаслідок стихійного лиха - посилення північного вітру до 25 м/с, налипання мокрого снігу, зниження температури повітря до мінус -15оС знеструмлена центральна частина міста, у тому числі лікарня. Знеструмлена котельня. Виник обрив лінії електропередач 0,4 кВ. Заморожена система водопостачання у пральні. Виникла пожежа у ревмокардіологічному відділенні.

Керівник навчання призначає керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, який, у свою чергу, формує штаб з ліквідації НС, забезпечує  безпосереднє управління аварійно-рятувальними та іншими невідкладними роботами в районі НС.

Формування цивільного захисту висунулися в район виникнення НС для ліквідації її наслідків. 

На третьому етапі практично відпрацьовані дії з проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Формування та працівники лікарні спільно діяли за ввідними. Відпрацьовані такі питання:

- ліквідація умовної пожежі;

- евакуація хворих і персоналу;

- транспортування важко поранених внаслідок НС;

- медичне сортування уражених;

- надання медичної допомоги постраждалим; 

- укриття персоналу лікарні і хворих у захисній споруді цивільного захисту та пристосованих для укриття приміщеннях;

- використання автономних джерел електроживлення;

- відновлення електропостачання, запуск котельні, відновлення системи водопостачання у пральні. 

Виконання ввідних формуваннями  забезпечувала група імітації, статисти тощо.

Цілі навчання досягнуті. Під час розбору і попереднього підведення його підсумків у приклад поставлені ланка з обслуговування сховища (командир – завідувач господарством Валентина Маєвська), завідувач приймального відділення Інна Захарченко, електромонтер Сергій Обухов, старша сестра медична ревмокардіологічного відділення Зінаїда Сейдалієва та старша сестра медична приймального відділення Тетяна Нікуліна.

Практичні дії керівного складу, формувань цивільного захисту і медичного персоналу лікарні з проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, надання медичної допомоги ураженим оцінені «відмінно».