Всеукраїнський семінар "Безпека життєдіяльності - сучасні виклики, проблеми, перспективи"

           3-5 листопада Тернопільщина гостинно зустрічала учасників Всеукраїнського семінару "Безпека життєдіяльності - сучасні виклики, проблеми, перспективи". Для участі у заході майже з усіх куточків України з’їхалися небайдужі до питань виховання у підростаючого покоління навичок безпечної поведінки представники освітньої галузі, Державної служби з надзвичайних ситуацій, керівники гуртків «Школа безпеки», тренери та волонтери.

У рамках семінару відбувся круглий стіл "Формування у дітей та молоді культури безпеки життєдіяльності - нагальна проблема сьогодення» під час якого учасники ділилися досвідом організації роботи з дітьми та молоддю у гуртках «Школа безпеки», проведення тематичних таборів та змагань «Школа безпеки». Корисними були й тренінги з надання першої медичної допомоги та психологічної безпеки.

Яскравим досвідом успішної та плідної роботи за напрямком «Школа безпеки» є робота Почаївського будинку дитячої творчості. За підтримки місцевої громади на базі Будинку творчості вже багато років функціонує гурток, чиї вихованці щороку демонструють високі результати під час різноманітних змагань «Школа безпеки». Отож показові виступи молодих гуртківців з демонстрації основних елементів за програмою змагань «Школа безпеки» викликали неабияку зацікавленість у учасників Семінару.

Взагалі організаторам семінару вдалося майстерно поєднати та висвітлити всі напрямки роботи Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», й кожен зміг поставити та отримати відповіді на існуючи запитання. Так, керівники відділень, представники закладів освіти та ДСНС України мали змогу долучитися до обговорень питань утворення нових гуртків у регіонах, підтримки вже існуючих, підготовки відповідних програм підготовки учнівської молоді тощо. Тренери та волонтери руху емоційно та завзято обговорювали існуючу програму змагань «Школа безпеки» та висловлювали пропозиції щодо її удосконалення. Як підсумок семінару кожен окреслив для себе шлях розвитку власних відділень та гуртків.

Представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області взяли активну участь у роботі семінару, адже консолідація зусиль державних установ та громадських організацій, що опікуються питаннями безпеки та навчання дітей правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях існування є запорукою та передумовою розвитку свідомого та безпечного суспільства.