Організація сил цивільного захисту територіальної підсистеми Херсонської області

7 листопада 2016 року у кризовій залі Головного управління ДСНС України у Херсонській області відбулася селекторна нарада з керівниками і заступниками районних державних адміністрацій Херсонської області та фахівцями цивільного захисту районів присвячена питанням утворення та функціонування спеціалізованих служб та формувань цивільного захисту. Метою наради було вивчення стану виконання розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації щодо створення сил цивільного захисту та надання методичної допомоги керівництву районів.

Головуючий на нараді начальник управління планування заходів цивільного захисту та матеріального забезпечення Туренко Ілля Валентинович розпочав захід з нагадування усім присутнім порядку створення сил цивільного захисту територіальної підсистеми та запропонував представникам районів коротко доповісти про стан роботи з утворення відповідних служб та формувань.

Доповідаючи про проведену роботу представники районів наголошували на труднощах з якими стикнулися при виконанні завдання, це й відсутність підприємств на базі яких можливо створення формувань цивільного захисту, неналежне матеріально-технічне забезпечення, відсутність коштів тощо. Водночас деякі з присутніх фахівців цивільного захисту районів виявили слабку обізнаність з нормативної документації щодо порядку створення сил цивільного захисту.

Отже, з метою надання методичної допомоги керівникам районів та покращення роботи у зазначеному напрямку, заступник начальника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Виноградчий Віктор Іванович запропонував алгоритм дій для створення територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня.

Перший заступник начальника ГУ ДСНС України у Херсонській області полковник служби цивільного захисту Рудницький Олександр Володимирович нагадав приступнім про структуру регіональної служби НС та порядок залучення об’єктових протипожежних служб до відповідної місцевої служби.

Підводячи підсумок наради Ілля Валентинович нагадав районам на дотриманні звітності про проведену роботу та запропонував представникам навчально-методичного центру укласти відповідні методичні рекомендації з подальшим їх поширенням у районах області та запровадженням у практичну діяльність.