Комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту Державного вищого навчального закладу Херсонського морехідного училища рибної промисловості

29 листопада 2016 року у ДНВЗ «Херсонському морехідному училище рибної промисловості», за плановим методичним супроводженням НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області, організовано та проведено комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту на тему: «Організація та проведення заходів захисту учасників навчально-виховного процесу та працівників училища під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідація їх наслідків». За легендою тренування у зв’язку з переміщенням в Україні активних циклонів очікується погіршення погодних умов.

Тренування почалося з оповіщення і збору учасників тренування, яке здійснювалося з використанням внутрішнього телефонного і мобільного зв’язків та курсантів – зв’язківців.

На першому етапі відбулося тренування зі складом штабу з ліквідації наслідків НС з організації виконання заходів цивільного захисту при загрозі виникнення та виникненні надзвичайної ситуації.

На другому етапі (за ввідним завданням) відпрацьовувався порядок організації та проведення заходів цивільного захисту при виникненні надзвичайної ситуації :

- оповіщення керівного складу та формувань ЦЗ, учасників навчально-виховного процесу та працівників про виникнення НС;

- підготовка до проведення евакуаційних заходів;

- висунення формувань в зону надзвичайної ситуації.

На третьому етапі практично відпрацьовувався порядок організації та проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:

- виконання рятувальних та інших невідкладних робіт;

- надання допомоги постраждалим і їх евакуація.

- евакуація у встановлене місце, організація руху піших колон.

Також під час КОТ з питань ЦЗ проведено протипожежне тренування за темою порушення режиму роботи училища з причини пожежі.

За підсумками виконання практичної частини керівником тренування позитивно відмічено дії санітарного поста, евакуаційної групи і аварійно-технічної групи, а також висловлено особливу подяку співробітникам обласних та м. Херсона курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області за належний методичний супровід щодо організації і проведення тренування. Отже, мету комплексного об’єктового тренування – досягнуто, а його організацію та проведення, за спільним рішенням керівництва закладу і представників НМЦ ЦЗ та БЖД області оцінено «добре».