Семінар з організації цивільного захисту та показовий Тиждень безпеки дитини у м. Херсоні

5 квітня 2017 року за сприяння ГУ ДС України у Херсонській області та управління освіти Херсонської міської ради відбувся підготовлений фахівцями навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області та працівниками ДНЗ № 31 семінар на тему: «Організація цивільного захисту в дошкільному навчальному закладі» та показовий Тиждень безпеки дитини.

Для участі у семінарі до базового з питань цивільного захисту дошкільного навчального закладу № 31 прибули 80 завідувачів та методистів садків міста Херсона.

Розпочався захід з виступу головного спеціаліста управління освіти Херсонської міської ради Кошелюк Т.В., присвяченого актуальності проведення заходів цивільного захисту та необхідності створення дієвої системи цивільного захисту об’єктного рівня.

Методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Ліпшиць В.М. ознайомив присутніх з оновленими вимогами до планування та організації захисту учасників навчально-виховного процесу, відповідно до «Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях ЄДС ЦЗ».

Начальник сектору звязків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Херсонській області Заобурна К.А. звернулася до присутніх з інформацією про ситуацію в області з надзвичайними подіями і наголосила на необхідності навчати діям в надзвичайних ситуаціях як вихованців дитсадків, так і їх батьків.

Завідувач ДНЗ № 31 Лісова Т. П. представила учасникам досвід з організації та проведення «Тижня безпеки дитини». Вихованці садка продемонстрували яскраві театралізовані виступи щодо дій малечі в різноманітних небезпечних ситуаціях.

Завідувач ДНЗ № 5 Тимошевська Л.В. виступила з доповіддю щодо підсумків роботи садка над науково-методичною проблемою «Інноваційні підходи до організації роботи з питань безпеки життєдіяльності». У період опрацювання проблеми були сформовані способи та методи роботи як з працівниками так і з вихованцями.

Родзинкою заходу стали виступи завідувачів садків з презентацією досвіду організації виконання заходів у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Так, завідувач ДНЗ № 10 представила досвід виконання заходів щодо захисту дітей та персоналу при хімічному зараженні місцевості у разі виникненні аварії з витоком аміаку на розташованому поряд хімічно-небезпечному об’єкті. Керівниця ДНЗ № 11 надала алгоритм дій керівників та працівників дошкільного закладу при виникненні пожежі. ДНЗ № 70 поділився досвідом з проведення першочергових заходів при отриманні сигналу цивільного захисту "Повітряна тривога".

У завершальній практичній частині заходу учасники спостерігали дії керівників, працівників та вихованців дошкільного навчального закладу під час виникнення надзвичайних ситуацій. Так, за першою ввідною «Загроза хімічного зараження хлором» були відпрацьовані дії з укриття у герметизованих приміщеннях. При отриманні ввідної «Пожежа» всі евакуювалися з приміщення закладу до дитячих майданчиків. Реагуючи на ввідну «Орудійний обстріл» укривали дітей у завчасно визначених безпечних місцях.

Підсумовуючи захід учасники зазначили змістовність та безумовну корисність проведеного семінару та показового Тижня безпеки дитини.