Безпека життєдіяльності на транспорті, виробництві – освіти, наука і практика

«Безпека життєдіяльності на транспорті, виробництві – освіти, наука і практика» - саме під такою темою відбулася Міжнародна науково-методична конференція у Херсонській державній морський академії, проведення якої присвятили 180-річчю навчального закладу. Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Херсонська державна морська академія, державна служба з надзвичайних ситуацій України, Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, Міжнародна академія наук екології та безпеки життєдіяльності, European association for security, Сompanymarlownavigation. До складу програмного комітету та учасників семінару увійшли представники України, США, Германії, Росії, Польщі, Словаччини, Індії, Казахстану, Азербайджанської Республіки.

Робота Міжнародної конференції розпочалася з гостинної екскурсії, огляду навчальної бази Академії. Учасники ознайомилися з сучасними системами здійснення дистанційного навчання, проведення вебенарів, вразили присутніх й новітні тренажерні зали.

Пленарне засідання з вітальним словом до усіх присутніх відкрила професор Кулікова Лілія Борисівна, перший проректор Херсонської державної морської академії. Під час подальших доповідей учасники конференції обговорили широке коло аспектів безпеки життєдіяльності, починаючи з гармонізації національного законодавства у сфері охорони праці з європейським, завершуючи компетентнісним підходом до навчання спеціалістів.

Під час роботи у секціях актуально для сьогоднішнього дня звучала доповідь заступника начальника навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Херсонської області Виноградчого Віктора Івановича, докора економічних наук «Сучасні інформаційні технології, інформаційні небезпеки». У своєму виступі він зупинився на концепції інформаційно-психологічної безпеки та висвітлив головні аспекти ведення інформаційних війн. В продовження теми начальник навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Херсонської області Ненько Сергій Костянтинович, кандидат економічних наук, зупинився на питаннях безпеки та конфліктології, загостривши увагу на основних способах маніпуляцій та методах протистояння ним. В ході обговорень, звичайно, не уникнули дискусії щодо укриття населення в захисних спорудах, відповідальності керівників по виконанню заходів захисту підлеглих та учасників навчально-виховного процесу.

Підбиваючи підсумки Міжнародної науково-практичної конференції учасники підкреслили важливість проведення таких заходів та участі у них. Адже досвід колег та поширення новітніх досягнень зажди є рушійною силою у підвищенні власних стандартів та удосконаленні якості освіти.