Підготовка освітян міста Гола Пристань до дій у надзвичайних ситуаціях

25 квітня 2017 року за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради та за сприяння навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області та Голопристанського районного відділу ГУ ДСНС у Херсонській області відбувся міський семінар-практикум керівників, заступників навчальних закладів «Організація цивільного захисту в дошкільному та загальноосвітньому навчальному закладі».

Робота семінару складалася з двох блоків: перший - був присвячений організації цивільного захисту у дошкільному навчальному закладі та підготовці Тижня безпеки дитини, його учасниками були завідувачі дитячий садків. Другий блок призначався для керівників загальноосвітніх навчальних закладів та стосувався питань організації цивільного захисту та проведення Дня цивільного захисту у школах.

У перший частині заходу завідувачам садків м. Гола Пристань було презентовано досвід роботи з організації цивільного захисту та проведення «Тижня безпеки дитини» у ДНЗ № 1 «Олімпієць», практичне заняття «Сам у дома» з вихованцями старшої групи.

Методист НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області Валентин Ліпшиць провів заняття з учасниками заходу на тему «Основні завдання цивільного захисту в сучасних умовах. Планування та корегування Планів реагування на НС».

Проведенню тренінгу «Евакуація з приміщення у разі отримання сигналу «Повітряна тривога» передував виступ психолога ДНЗ присвячений питанням психологічної підготовки дорослих та дітей до дій у надзвичайних ситуаціях. Окрему увагу приділили шляхам подолання труднощів у підготовці та проведенні тренувань цивільного захисту за участі переміщених дітей з зони АТО. Такі діти, а це значна кількість вихованців дитячих садків міста, характеризуються підвищеною тривожністю, метушливістю, підсиленою реакцією на гучні звуки, що ускладнює їх залучення до тренувань. До того ж батьки таких дітей також висловлюють негативне ставлення до проведення подібних заходів. Отже залучення таких дітей до тренувань можливо тільки у вигляді гри, з обов’язковою попередньою роз’яснювальною роботою з батьками.

Особливістю другого блоку роботи семінару стало проведення методистом НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області Валентином Ліпшицем теоретичного заняття з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів та проведення об’єктового тренування у День цивільного захисту за сигналом «Пожежа» із залученням підрозділів ДСНС області. Учасникам заходу продемонстрували порядок дій керівників, працівників та учнів при виникненні пожежі. За задумом тренування під час артилерійського обстрілу загорілася будівля спортивної зали. Персонал закладу, виявивши пожежу, відразу повідомив про це директора школи та зателефонував до Служби порятунку за номером «101». Ще до прибуття пожежно-рятувального підрозділу адміністрація школи провела евакуацію дітей з навчального корпусу та організувала знеструмлення об’єкту. Під час перевірки наявності евакуйованих з приміщень закладу одним з класних керівників було виявлено відсутність учня школи.

По прибуттю на місце виклику чергового караулу 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини розвідка перевірила приміщення другого та першого поверхів і виявила учня, який не встиг разом з усіма евакуюватися, і сам не міг залишити задимлене приміщення. Керівник гасіння пожежі прийняв рішення евакуювати потерпілого за допомогою трьохколінчастої драбини через вікно другого поверху. По завершенню пошуково-рятувальних робіт вогнеборці загасили умовну пожежу.

По завершенню навчань фахівці ДСНС продемонстрували всім присутнім алгоритм дій з користування вогнегасниками.

Після проведення тренування співробітники Голопристанського підрозділу проаналізували дії адміністрації школи та особового складу пожежно-рятувальної частини, визначили проблемні питання, пов’язанні з гасінням пожежі в навчальному закладі та шляхи їх вирішення.

По завершенню семінару-практикуму усі учасники заходу отримали комплекти зразків документації, пам’ятки та методичні рекомендації з організації цивільного захисту.