Об’єктове тренування з питань цивільного захисту

 

25 вересня 2014 року в ХДМА, за плановим методичним супроводом НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області, організовано та проведено об’єктове тренування з питань цивільного захисту на тему: «Організація та проведення заходів захисту учасників навчально-виховного процесу, персоналу ХМДА під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідація їх наслідків».

Тренування почалося з оповіщення та збору керівного складу ХМДА, а також командирів і працівників, що входять до складу формувань цивільного захисту Академії. Оповіщення про загрозу виникнення НС здійснювалося з використанням внутрішнього телефонного і мобільного зв’язків.

За легендою тренування, в наслідок дій терористичних угруповань на території області виникла загроза руйнування об’єктів Каховської ГЕС.

На першому етапі тренування, на пункті управління ЦЗ ХМДА з керівним складом проведено практичне заняття з розбором прогнозованої НС, яка може виникнути. Метою заняття було набуття керівним складом Академії та керівниками її структурних підрозділів навичок щодо оцінки ними наслідків НС, і ухваленням управлінських рішень стосовно організації заходів цивільного захисту.

На другому етапі (за ввідним завданням) стався прорив греблі ГЕС, внаслідок якого виникла зона катастрофічного затоплення у яку потрапляють окремі об’єкти ХМДА. Керівником тренування об’явлено «режим виникнення НС», призначено відповідного керівника з ліквідації НС, терміново направлено у район НС формування цивільного захисту закладу з метою здійснення ними евакуаційних заходів щодо рятування людей та вивезення у встановлене місце майна, яке потрапило у зону затоплення.

На третьому етапі практично відпрацьовувався порядок дій персоналу при виникненні надзвичайної ситуації, а саме :

-         евакуація у встановлене місце, організація руху піших колон;

-         вивіз майна і матеріальних цінностей із зони прогнозованого затоплення ;

-         облік та розміщення евакуйованих;

-         надання першої медичної допомоги постраждалим.

За підсумками виконання практичної частини керівником тренування відмічено правильні та активні дії санітарної ланки (командир ланки Шорник С.В.), групи обліку евакуйованих (начальник групи Іонова Л.С.) і групи охорони громадського порядку (командир групи ЛавровВ.М.), а також висловлено особливу подяку співробітникам НМЦ ЦЗ та БЖД в області за належний методичний супровід щодо організації і проведення тренування.

Отже, мету об’єктового тренування – досягнуто, а його організацію та проведення, за спільним рішенням керівництва заходу і представників НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області оцінено на «відмінно».