Підсумки «Тижня безпеки дитини» в місті Херсоні

З 15 по19 травня 2017 року в усіх дошкільних навчальних закладах міста Херсона тривав Тиждень безпеки дитини.

Спільною комісією, створеною за рішенням начальника управління освіти Херсонської міської ради та начальника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області перевірено стан цивільного захисту та оцінено якість проведення заходів під час Тижня безпеки дитини у 17 навчальних закладах.

У більшості дитячих садків до підготовки та проведення Тижня безпеки дитини поставилися відповідально та творчо. У підготовчий період відкореговано організаційно-плануючу документацію цивільного захисту, розроблено плануючі матеріали до проведення ТДБ.

Програми навчально-виховних заходів в садках були насиченими та пізнавальними. Так, відбулися урочисті відкриття, ігрові тренінги та вікторини, моделювання небезпечних ситуацій, тематичні театралізовані виступи тощо. У Тиждень безпеки дитини для батьківпроведені тестування «Виявлення рівня дотримання батьками правил безпеки життєдіяльності дитини в домашніх умовах», анкетування «Безпека життєдіяльності вашого малюка» та надані пам’ятки.

В один з днів Тижня в садках заплановані та проведені об’єктові тренування цивільного захисту щодо відпрацювання дій учасників навчально-виховного процесу під час загрози та виникнення пожежі та раптового нападу. У деякий садках медичними працівниками проведені тренінги по наданню першої медичної допомоги.

Звичайно були виявлені й певні недоліки, більшість з яких усунені у ході перевірок. В той же час було відзначено, що значна кількість фахівців, які очолюють ланки цивільного захисту та безпосередньо відповідають за практичне виконання заходів, не пройшли відповідну спеціальну підготовку. Тому, завідувачам таких дошкільних навчальних закладів рекомендовано передбачити проходження функціонального навчання у сфері цивільного захисту у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.