Сезоні небезпеки: влітку відпочивайте безпечно!

Попереду літня спека та довгоочікуваний відпочинок. Такими привабливими стають сонце, море, річка і ліс. Та розваги не привід нехтувати безпекою.

  1. Безпека на воді в літній період. Купайтеся тільки у тверезому стані у визначених та пристосованих для цього місцях. Не запливайте далеко та не пірнайте у місцях з невизначеним рельєфом дна. Уважно слідкуйте за дітьми під час купання, контролюйте потенційно небезпечні ігри, якими можуть захопитися діти під час купання.
  2. Захист від сонця. У спекотну погоду обирайте одяг з натуральних тканин, легкий та вільний, пам’ятайте про головні убори для дітей. Користуйтеся сонцезахисним кремом. Чергуйте час перебування на сонці з відпочинок у затінку. У спеку уникайте значних фізичних навантажень.
  3. Захист від комах. Під час відпочинку на природі користуйтеся репелентами. У лісі від укусів комах також допоможе одяг з довгими рукавами, штани та закрите взуття. Після повернення з прогулянки витрусіть одяг та огляньте тіло та голову. Якщо вас вкусив кліщ – зверніться до лікаря.
  4. Безпека в лісі. Відправляючись до лісу попередьте близьких. Зарядіть мобільний телефон та поповніть баланс. Візьміть з собою компас, свисток, ніж та воду. Шануйте себе – не залишайте по собі сміття. Будьте обережні з вогнищем та недопалками – пам’ятайте про небезпеку лісових пожеж.
  5. Безпека під час злив та гроз. Знаходячись під час негоди на вулиці обходьте ненадійні будови та погано закріплені конструкції, не наближайтеся до дерев, рекламних щитів і споруд підвищеного ризику (мостам, естакад, трубопроводів, ліній електропередач тощо).Вдома, не підходьте близько до електропроводки, антен, закрийте вікна, вимкніть телевізор, радіо і інші електропобутові прилади і не торкайтеся металевих предметів.
  6. Мийте руки, а також овочі, фрукти і ягоди. Щоб уникнути інфекцій і "хвороб немитих рук", влітку необхідно частіше згадувати про прості правила гігієни, а також мати з собою вологі серветки на випадок, якщо поруч не виявиться води. Також влітку потрібно ретельно стежити за швидкопсувними продуктами і не зберігати їх при кімнатній температурі.