Спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту в ТОВ «Херсонхолод» 2017

Херсонське підприємство ТОВ «Херсонхолод» - хімічно небезпечний об’єкт другої категорії з цивільного захисту, тому забезпечення техногенної безпеки є одним з першочергових завдань для керівництва суб’єкта господарювання.

27 вересня 2017 року в ТОВ «Херсонхолод» було проведено спеціальне об’єктове тренування з питань цивільного захисту з аварійно – технічним формуванням цивільного захисту на тему: «Дії аварійно – технічного формування ЦЗ при виникненні та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного походження».

Перший етап тренування передбачав проведення оповіщення та збору керівного складу суб’єкта господарювання, командирів і працівників, що входять до складу формувань цивільного захисту. Оповіщення про загрозу виникнення НС здійснювалося з використанням об’єктової системи оповіщення.

На другому етапі, штабом з ліквідації наслідків НС відпрацьовувались питання щодо організації і проведення заходів ЦЗ при виникненні загрози НС техногенного характеру та ліквідації наслідків.

На третьому етапі практично відпрацьовувався порядок дій персоналу аварійно-технічного формування ЦЗ при виникненні техногенної аварії у компресорному цеху підприємства. За задумом тренування учасники формування ліквідували наслідки розгерметизації ємкості з аміаком, перевіряли працездатність системи зрошування аміачної установки, а також тренувалися з надання першої домедичної допомоги при отруєнні парами аміаку. Заходи виконували спільно з особовим складом аварійно-рятувальної служби чергового відділення 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини по охороні Суворовського району м. Херсона.

За підсумками виконання практичної частини керівником тренування позитивно відмічено дії аварійно-технічного формування цивільного захисту підприємства. Окрему подяку керівництво тренуванням висловило співробітникам НМЦ ЦЗ та БЖД в області за належний методичний супровід щодо організації та проведення тренування.

Мету спеціального об’єктового тренування досягнуто, а його організацію та проведення, за спільним рішенням керівництва заходу і представників НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області оцінено на «добре».