Об’єктове тренування з питань цивільного захисту Державного вищого навчального закладу «Херсонське морехідне училище рибної промисловості»

7 листопада 2017 року у ДНВЗ «Херсонське морехідне училище рибної промисловості» під керівництвом заступника начальника навчального закладу Доценко Г.Ф, за плановим методичним супроводом НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області, проведено об’єктове тренування з питань цивільного захисту на тему: «Організація та проведення заходів захисту учасників навчально-виховного процесу та працівників училища під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідація їх наслідків».

За легендою тренування на території навчального закладу виникла загроза терористичного акту.

Тренування почалося з оповіщення і збору учасників тренування, яке здійснювалося з використанням внутрішнього телефонного і мобільного зв’язків та курсантів – зв’язківців.

На першому етапі відбулося тренування зі складом штабу з ліквідації наслідків НС з організації виконання заходів цивільного захисту при загрозі виникнення та виникненні надзвичайної ситуації.

На другому етапі (за ввідним завданням) відпрацьовувався порядок організації та проведення заходів цивільного захисту при виникненні надзвичайної ситуації :

- оповіщення керівного складу та формувань ЦЗ, учасників навчально-виховного процесу та працівників про замінювання закладу;

- підготовка до проведення евакуаційних заходів;

- висунення формувань в зону надзвичайної ситуації.

На третьому етапі практично відпрацьовувався порядок організації та проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:

- виконання рятувальних та інших невідкладних робіт;

- надання першої медичної допомоги постраждалим і їх евакуація.

- евакуація у встановлене місце, організація руху піших колон;

- практичні дії співробітників училища та курсантів при виникненні пожежі.

За підсумками виконання практичної частини керівником тренування позитивно відмічено дії санітарного поста, евакуаційної та аварійно-технічної групи. Висловлено подяку співробітникам обласних та м. Херсона курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області за належний методичний супровід організації та проведення тренування.

Мету об’єктового тренування досягнуто, а його організацію та проведення, за спільним рішенням керівництва закладу і представників НМЦ ЦЗ та БЖД області оцінено «добре».