Семінар з завідувачами дошкільних навчальних закладів щодо підготовки до дій в умовах НС

30 вересня 2014 року на базі Херсонської загальноосвітньої школи № 57 відбувся семінар з завідувачами дошкільних навчальних закладів міста Херсона на тему «Захист учасників навчально-виховного процесу в умовах надзвичайних ситуацій та загрози виникнення бойових дій».

Розпочався семінар з тестування учасників, метою якого було перевірити рівень знань керівників щодо правил поведінки під час бойових дій. Результати тестування засвідчили високий рівень обізнаності присутніх з визначених питань.

Головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради Кошелюк Тетяна Василівна окреслила пріоритетні напрямки підготовки дошкільних закладів до захисту дітей, серед яких: підготовка підвальних приміщень, оснащення садків радіоприймачами для прийняття сигналів оповіщення тощо. Доповіла присутнім про початок роботи спільної комісії органів виконавчої влади та фахівців цивільного захисту, яка буде встановлювати ступінь готовності закладів до укриття персоналу та дітей та, за необхідності, визначати місця для укриття.

Методист обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення навчально-методичного центру цивільного захисту безпеки життєдіяльності Херсонської області Ліпшиць Віллі Михайлович висвітлив особливості організації захисту учнів та персоналу при раптовому нападі противника, завдання керівництва навчального закладу щодо планування відповідних заходів та оформлення розділів у «Інструкції щодо дій персоналу при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій» на випадок бойових дій.

В свою чергу керівники садків доповіли про проведену роботу щодо упорядкування наявних підвальних приміщень дошкільних закладів. Деякі садки вже підготували ємності з водою та тару для продуктів харчування, зробили запас медикаментів тощо.

Як підсумок семінару, завідувачам дошкільних навчальних закладів, серед іншого, було рекомендовано провести тематичні навчальні заняття з усім персоналом закладу щодо нагадування правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та особливий період.