Інноваційний підхід до проведення «Тижня безпеки дитини» - семінар та показовий захід з керівниками дошкільних закладів освіти м. Херсон

27 березня відповідно до Плану спільних заходів Управління освіти Херсонської міської ради та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області на базі опорного з питань безпеки життєдіяльності ясел-садка №82 Херсонської міської ради відбувся семінар з директорами дошкільних навчальних закладів за темою: «Інноваційний підхід до проведення Тижня безпеки дитини» та показовий Тиждень безпеки дитини.

Цього року об’єктове навчання з питань цивільного захисту, підготовлене за методичним супроводом НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області, розпочалося ще під час збору учасників заходу та стало для всіх повною несподіванкою. За задумом, ввідною для відпрацювання було обрано «Підозрілий предмет». Так, спочатку на подвір’ї закладу на шляху руху гостей – керівників ДНЗ міста Херсона було «залишено» сумку, і учасники заходу спокійно проходили повз неї, не звертаючи уваги на сторонній предмет. Тільки співробітниця закладу, яка прийшла на роботу виявила занепокоєння та повідомила про це керівника закладу. Далі, поки гості збиралися в урочистій залі, до них підходила «жіночка», питала де знаходяться діти та намагалася пригостити всіх цукерками, а «невідомий чоловік» зі щирою посмішкою та пакетом у руках намагався зайти до закладу. Але і учасники заходу і співробітники закладу не втратили пильності та вчасно зупинили непроханих гостей. Усі дії учасників заходу фільмувалися.

Отож після офіційного відкриття заходу методистом Управління освіти Херсонської міської ради Тетяною Кошелюк присутнім було запропоновано переглянути щойно відзнятий відеоролік. Всі мали змогу оцінити власну реакцію на сторонній предмет, та побачити правильні дії при його виявлені. Коментуючи сюжет, Тетяна Василівна наголошувала на правильному алгоритмі дій при виявлені вибухонебезпечного предмету та запропонувала низку заходів щодо посилення пильності та контролю за переміщенням відвідувачів на територіях та у приміщеннях дошкільних навчальних закладів.

Далі співробітники Головного управління ДСНС України у Херсонській області звернулися до присутніх з інформацією про необхідність навчати діям в надзвичайних ситуаціях як вихованців дитсадків, так і їх батьків.

Методист навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Херсонської області Сергій Олефіренко довів вимоги до планування заходів цивільного захисту відповідно до Положення про навчання дітей дошкільного віку, учнів і студентів діям у надзвичайних ситуаціях.

Наостанок вихованці ясла-садка продемонстрували знання правил безпеки у театралізованій виставі за участю батьків «Казка вчить як на світі жить». У казці йшлося і про пожежну безпеку, і про поведінку дитини самої вдома, і як все треба перевіряти вдома перед виходом на прогулянку тощо.

Головною метою семінару було надати допомогу завідувачам дошкільних закладів у формуванні у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, та налаштувати всіх на якісне та відповідальне відпрацювання заходів передбачених у «Тиждень безпеки дитини», що триватиме одночасно у всіх ДНЗ міста з 14 по 18 травня цього року.