Учнівська молодь Херсонщини до дії у НС готова

      Завершився практичний етап річної підготовки з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у навчальних закладах Херсонщини.Таким підсумком стало проведення Єдиного для всіх закладів середньої освіти Дня цивільного захисту, що відбувся 17 травня та Тижня безпеки дитини в закладах дошкільної освіти, який тривав з 14 по 18 травня.Спільною комісією НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області та управління освіти Херсонської міської ради було перевірено 39 навчальних закладів міста Херсона.У більшості навчальних закладах програма заходів включала проведення святкових лінійок, тематичних уроків, ігор-імпровізацій, виставав, екскурсій до пожежних частин, естафет цивільного захисту з відпрацюванням нормативів цивільного захисту тощо.

Обов’язковим елементом стало практичне відпрацювання заходів цивільного захисту. Загальною ввідною для всіх навчальних закладів визначено відпрацювання дій при виявленні вибухонебезпечного предмету та евакуація учасників навчально-виховного процесу при виникненні пожежі у навчальному закладі.

Директори навчальних закладів, які є керівниками цивільного захисту, перевіряли готовність сил та засобів цивільного захисту до виконання поставлених перед ними завдань. На практиці перевіряли реальність виконання усіх заходів передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації.

Водночас, у ході перевірки було виявлено, що значна кількість керівників навчальних закладів та фахівців, які очолюють ланки цивільного захисту не пройшли функціональне навчання у сфері цивільного захисту у навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Херсонської області.