Показове спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Данон Дніпро»

8 серпня 2018 року відбулося показове спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ТОВ «Данон Дніпро» на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту хімічно небезпечного об’єкта ТОВ «Данон Дніпро» у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру».

Під час підготовки до показового СОН з питань ЦЗ відбувалася спільна робота за участю Херсонської обласної державної адміністрації, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації, Головного управління ДСНС України в Херсонській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області, керівництва ТОВ «Данон Дніпро».

В межах підготовки до навчання:

відбувалися спільні наради з питань визначення загальних підходів до організації та проведення навчання, визначення тематики та навчальних цілей навчання;

проводилася рекогносцировка місць проведення навчання;

здійснювався огляд готовності учасників показового СОН з питань ЦЗ на ТОВ «Данон Дніпро»;

проводилися тренування з учасниками навчання.

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області забезпечував:

надання ТОВ «Данон Дніпро» методичної та практичної допомоги з питань підготовки та проведення показового навчання;

підготовку учасників навчання до дій у разі виникнення аварії на хімічно-небезпечному об’єкті;

підготовку інформаційно-довідкової та наочної документації з питань, що опрацьовуватимуться у ході навчання.

Під час проведення навчання за тактичним задумом в результаті розгерметизації вказівної колонки прямої дії лінійного ресиверу сталася аварійна ситуація з викидом аміаку у кількості 100 кг. Спрацювала автоматизована система раннього виявлення витоку аміаку та оповіщення персоналу про надзвичайну ситуацію. У зв’язку із виникненням аварійної ситуації проведено оповіщення керівництва підприємства та аварійних служб, зібрана об’єктова комісія з питань надзвичайних ситуацій для прийняття рішення щодо проведення невідкладних робіт з ліквідації аварійної ситуації.

   

До прибуття служб цивільного захисту перекрито доступ до місця аварії за допомогою сигнальної стрічки. За умовами тренування виявився один потерпілий, якого після надання йому першої допомогу умовно направлено до медичної установи. Решта робітників за сигналом системи оповіщення евакуювалися, скориставшись засобами індивідуального захисту та захисними халатами.

   

Штаб з ліквідації НС об’єкту та підпорядковані йому спеціалізовані служби об’єкта спільно з залученими місцевими аварійно-рятувальними службами ліквідували аварію.

   

Після відпрацювання всіх навчальних питань керівником спеціального об’єктового навчання за участю представників ДСНС України підведено підсумки за результатами навчання.