У Херсонській області розпочато підготовку резерву служби цивільного захисту України

У День Збройних Сил України, 6 грудня 2018-го року, у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області було розпочато навчальну підготовку осіб, призначених до резерву служби цивільного захисту.

Навчальний захід було поділено на дві частини: організаційну та лекційну. Метою організаційної частини було донести до резервістів служби цивільного захисту останні директиви та зміни у нормативно-правових актах, що стосуються резервного запасу служби цивільного захисту й особливостей призиву їх на службу, а також права та обов’язки громадян у резерві служби відповідно до Кодексу законів про працю України та документів сфери цивільного захисту. Доповів дану інформацію провідний фахівець сектору мобілізаційної роботи Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Литвиненко Сергій Григорович.

Громаков Дмитро Леонідович, начальник відділу персоналу ГУ ДСНС, довів можливості та підстави для розірвання контракту зі службою цивільного захисту України.

Лекційну частину навчального заходу провів викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Бетін Віктор Іванович. Він наголосив про необхідність вивчення та засвоєння резервістами основних нормативно-правових актів і документів у сфері цивільного захисту.

Лектор також нагадав про основні положення Кодексу цивільного захисту України. Особливу увагу на занятті було приділено особливостям надзвичайних ситуацій в період функціонування воєнного стану в Україні, а зокрема в Херсонській області. Розглянули також поняття мирного та особливого періодів, їх характеристики. До резервістів було доведено інформацію про заходи служби цивільного захисту та можливості реагування її на потенційні загрози, що можуть привести до надзвичайних ситуацій у Херсонській області.

Також, акцентом обговорення були можливості негативних соціальних хвилювань серед населення області після введення воєнного стану на території, загрозу тероризму тощо. Ці питання було висвітлено в контексті загроз життю та умовам життєдіяльності населення України і Херсонської області в разі надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

У формі круглого столу було обговорено важливість та актуальність своєчасного ведення й корекції документації з цивільного захисту в установах та організаціях.