Показовий Тиждень безпеки дитини в Херсонському ясла-садку № 5

«Інноваційні технології проведення Тижня безпеки дитини» – така   назва була у практичного заходу, що відбувся 10 квітня 2019 року на базі Херсонського ясла-садка № 5, відповідно до плану спільних заходів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області та Управління освіти Херсонської міської ради.

Участь у заході також взяли представники ГУ ДСНС України у Херсонській області, директори всіх закладів дошкільної освіти м. Херсон, Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба.

Програма заходу передбачала проведення семінару з вивчення учасниками сучасних вимог до організації цивільного захисту в закладі освіти, демонстрацію основних навчально-виховних елементів Тижня безпеки дитини, проведення практичного тренування з відпрацюванням заходів з евакуації та показові виступи рятувальників.

Семінар відкрила головний спеціаліст Управління освіти Тетяна Кошелюк, яка ознайомила присутніх з програмою заходу, представила гостей та наголосила на тому, що безпека дитини – це відповідальність дорослого, а безпека учасників освітнього процесу – відповідальність керівника закладу.

Методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області Юрій Омельченко представив учасникам «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладі дошкільної освіти», які були розроблені Центром за участі фахівців Управління освіти та директора ясла-садку № 5. Метою створення таких рекомендацій є надання методичної допомоги керівнику закладу зі створення дієвої системи цивільного захисту, планування заходів щодо захисту учасників освітнього процесу та організації їх навчання діям у НС.

Далі, під керівництвом директора ясла-садку № 5 Любові Тимошевської вихователі, працівники, батьки та діти закладу продемонстрували як сучасно, цікаво та змістовно можна навчатися питанням безпеки. Так, у форматі ток-шоу «Хто зверху? Життя чи небезпека» малювали асоціації, збирали тривожну валізу та аптечку, відповідали на питання вікторини, будували алгоритми дій вихователів та батьків при виникненні небезпечної події, демонстрували короткі навчальні відео для батьків.

Після закінчення ток-шоу, до директора закладу надійшло повідомлення про умовну пожежу. Оголосили термінову евакуацію. Учасники заходу поділилися на дві групи і організовано та швидко залишили будівлю закладу за маршрутами евакуації.

На подвір’ї садка, де зібралися евакуйовані учасники семінару, їх вже очікували представники обласної рятувальної служби, які продемонстрували дії щодо рятування потерпілого з даху будівлі, саморятування рятувальника, надали рекомендації щодо дій при НС та порядку організації взаємодії закладу освіти з рятувальними службами.

Закінчився захід яскравим музично-танцювальним виступом господарів закладу, що викликало непідробне захоплення гостей.