Практичне навчання у сфері цивільного захисту працівників Херсонської міської клінічної лікарні

У стаціонарі клінічної лікарні проведено спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту, в ході якого відпрацьовувались питання ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Навчання проводилось під керівництвом головного лікаря клінічної лікарні Алли Павлівни Малицької. За її розпорядженням було оголошення оповіщення і збір керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту лікарні. Організована робота штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Посередником при керівникові навчання був старший майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Олег Романік. Моніторинг за ходом проведення навчання здійснювали представники сектору з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Суворовської районної у м. Херсоні ради Олександр Чубатов та В’ячеслав Майданюк.

Особовим складом формувань цивільного захисту лікарні в ході навчання були відпрацьовані питання по організації прийому і розміщення персоналу у захисній споруді (сховищі), відновлення електропостачання приміщень лікарні за допомогою резервних джерел енергозабезпечення, гасіння пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння

Проведення таких навчань регламентовано Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443. Головною  ж їх метою є відпрацювання персоналом лікарні навиків щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і готовність до дій за призначенням.