Обласні змагання «Рятівник - 2019»

4 червня на базі дитячого оздоровчого табору «Чайка» в рамках обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура-2019: Чорноморська січ» відбувся навчально-тренувальний вишкіл «Рятівник».

У змаганнях взяли участь 25 команд Херсонської області. У першій половині дня учасники вишкілу знайомилися із зразками та спорядженням пожежно-рятувальних підрозділів. Рятувальники продемонстрували пожежно-технічне обладнання в пожежному автомобілі, що використовують у ході аварійно-рятувальних робіт. Піротехнічна служба та представники громадської організації «Українська єдність», представили на огляд учасників снаряди воєнних часів та снаряди з зони антитерористичних операцій.  Фахівці  хімічної служби продемонстрували пристрої метеорологічного обстеження та захисні костюми, а Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба - обладнання, що використовують під час надзвичайних ситуацій.

В другій половині дня командам надали можливість закріпити на практиці отриману від рятувальників інформацію та позмагатись у конкурсах: «Одягання бойового одягу пожежного», «Порятунок потопаючого» з використанням кінця Александрова, «Влучний ствольщик».

Також діти мали змогу перевірити свої знання з основ безпеки життєдіяльності та правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, відповівши на тестові запитання у теоретичному конкурсі «Теоретична підготовка з питань БЖД», який провели методисти обласного методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.

На кожному етапі були визначені наступні переможці:

«Одягання бойового одягу пожежного» - перемогла команда Новотроїцького району «Нова варта»;

«Теоретична підготовка з питань БЖД» - команда Чаплинської селищної ради «Турбаївці».

«Порятунок потопаючого» з використанням кінця Александрова перше місце посіла команда Горностаївської селищної ради «Горностай»;

«Влучний ствольщик» - команда Іванівської селищної ради «Іванівські гайдамаки»;

Команда Чаплинської селищної ради за підсумком всіх конкурсів набрала кращий загальноконкурсний бал і здобула перемогу у змаганні «Рятівник». Їх нагороджено перехідним кубком.

Всім призерам вишколу рятувальники вручили дипломи та подарунки, а команди, яким не вдалось перемогти, отримали грамоти за участь в цьому пізнавальному заході.