Підготовка керівників закладів професійно-технічної освіти до дій в особливий період

 

З метою реалізації рішення Херсонської обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 11 вересня 2014 року відбулася семінар-нарада з керівниками професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області щодо підготовки до нового навчального року та організації захисту учасників навчально-виховного процесу в надзвичайних ситуаціях.

Організаторами семінару виступили Департамент освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації та навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.

У своєму виступі заступник директора Департаменту Меренков Віктор Юрійович окреслив особливості організації навчального процесу в новому навчальному році з врахуванням обстановки, яка склалася в України, та особливостей розташування Херсонської області. Довів присутнім про порядок зарахування учнів з Донецької та Луганської областей, надання їм місць для проживання та допомоги в організації навчання.

Методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Ліпшиць Віллі Михайлович докладно роз’яснив присутнім про необхідність доповнення «Плану дій органів управління та сил цивільного захисту навчального закладу» відповідним розділом щодо дій у особливий період. Окреслив заходи щодо організації прийому сигналів цивільного захисту, мовної інформації та оповіщення персоналу та учнів. Розглянув питання укриття учасників навчально-виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій за наявності або відсутності захисних споруд та підвалів, які пристосовуються для укриття.

Директор Херсонського професійного суднобудівного ліцею Юрій Анатолійович Новосад поділився з присутніми власним досвідом щодо організації укриття персоналу та учнів ліцею у пристосованих підвальних приміщеннях. Персоналом ліцею була проведена робота щодо підготовки підвальних приміщень до прийому тих, хто укривається. Зокрема, очищені вентиляційні отвори, облаштовані місця для сидіння та лежання, підготовлені ємності для води та інше. Учасники семінару змогли оглянути вже підготовлені місця для укриття.

Усі учасники семінару отримали методичні матеріали щодо розробки відповідних розділів плануючих документів, зразки документів та пам’ятки.