Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області

Центр створений на основі спільного рішення МНС України та Херсонської обласної державної адміністрації у 2005 році.

 

Засновниками Центру є МНС України та Херсонська обласна державна адміністрація.

 

Центр є державною постійно-діючою навчально-методичною установою єдиної державної системи цивільного захисту та забезпечує здобуття, систематичне оновлення та розширення спеціальних знань та умінь, необхідних керівним кадрам і фахівцям для виконання певних функцій щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та здійснення ефективного управління у сфері цивільного захисту.

 

Центр проводить свою навчально-методичну роботу як суб’єкт освітньої діяльності мережі навчально-методичних установ, структура якої формується для області МНС України за пропозиціями Херсонської обласної державнї адміністрації.

Центр діє відповідно до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність закладів післядипломної освіти в єдиному навчально-науковому комплексі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

 Центр провадить свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого його засновниками.

 

Центр, в межах області, надає навчально-методичні послуги підприємствам, установам, організаціям, незалежно від форм власності та підпорядкування, а також населенню з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Центр має сертифікат на право проведення функціонального навчання у сфері цивільного захисту та ліцензію МОН України на проведення професійно-технічного навчання за професіями рятувальник, матрос-рятівник, пожежний-рятувальник.

Центр має статус центру регіонального рівня та сертифікований на право проведення курсового підвищення кваліфікації педагогічного складу для потреб міських курсів. Він проводить науково-методичну роботу з питань стандартизації функціонального навчання у сфері цивільного захисту, апробацію отриманих результатів і впровадження їх у практику, та сприяє підвищенню ефективності організаційно-методичного управління Центрами Південного регіону.

Історія НМЦ ЦЗ та БЖД в Херсонській області

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області має славетні традиції і починає свою історію з місцевої протиповітряної оборони СРСР.


4 жовтня 1932 року Постановою Ради Народних Комісарів СРСР було затверджено “Положення про протиповітряну оборону території СРСР". Цим законодавчим актом започатковано діяльність централізованої громадської організації – місцевої протиповітряної оборони (МППО), попередниці сьогоднішньої Цивільної оборони України.

У зв’язку із реформуванням МППО в 1962 році в Україні було створено п’ять Республіканських курсів Цивільної оборони: в містах Донецьку, Харкові, Миколаєві, Києві та Дрогобичі, які функціонували до 1965 року.

1 січня 1965 року республіканська курсова система була ліквідована, на її основі були створені курси цивільної оборони у кожній з областей України.
На підставі Постанови ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР від 6 січня 1965 року №72-011 і Директиви штабу Цивільної оборони УРСР від 21 січня 1965 року №015 і на Херсонщині створюються курси цивільної оборони Херсонської області.

Першим начальником курсів призначається підполковник Зінченко Олександр Дмитрович.

У травні 1973 року Курси були перейменовані у 349 курси Цивільної оборони, а з 08 листопада 2001 року в Курси цивільної оборони Херсонської області та набули статусу юридичної особи, 1 липня 2003 року одержали сертифікат МНС України на проведення діяльності з функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

У липні 2005 року спільним рішенням МНС України та Херсонської обласної державної адміністрації курси цивільної оборони Херсонської області перетворені в навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області, надалі - Центр.

Начальниками установи у різні роки були:

підполковник Парахотя Федір Дмитрович (1967 – 1973)р;
підполковник Капарулін Юрій Сергійович (1973 – 1974);
підполковник Осмолов Віктор Олександрович (1974 – 1976);
підполковник Пустовойтов Петро Євгенович (1976 – 1983);
підполковник Шишкін Герман Михайлович (1983 – 1988);
підполковник Марченко Борис Миколайович (1988 – 1989);
підполковник Кузмінов Микола Дмитрович (1989 – 1996);
полковник Щербенок Олександр Прохорович (1996 – 2000);
полковник Легчілін Олександр Васильович (2000 – 2009).