Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області

Центр створений на основі спільного рішення МНС України та Херсонської обласної державної адміністрації у 2005 році.

 

Засновниками Центру є МНС України та Херсонська обласна державна адміністрація.

 

Центр є державною постійно-діючою навчально-методичною установою єдиної державної системи цивільного захисту та забезпечує здобуття, систематичне оновлення та розширення спеціальних знань та умінь, необхідних керівним кадрам і фахівцям для виконання певних функцій щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та здійснення ефективного управління у сфері цивільного захисту.

 

Центр проводить свою навчально-методичну роботу як суб’єкт освітньої діяльності мережі навчально-методичних установ, структура якої формується для області МНС України за пропозиціями Херсонської обласної державнї адміністрації.

Центр діє відповідно до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність закладів післядипломної освіти в єдиному навчально-науковому комплексі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

 Центр провадить свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого його засновниками.

 

Центр, в межах області, надає навчально-методичні послуги підприємствам, установам, організаціям, незалежно від форм власності та підпорядкування, а також населенню з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Центр має сертифікат на право проведення функціонального навчання у сфері цивільного захисту та ліцензію МОН України на проведення професійно-технічного навчання за професіями рятувальник, матрос-рятівник, пожежний-рятувальник.

Центр має статус центру регіонального рівня та сертифікований на право проведення курсового підвищення кваліфікації педагогічного складу для потреб міських курсів. Він проводить науково-методичну роботу з питань стандартизації функціонального навчання у сфері цивільного захисту, апробацію отриманих результатів і впровадження їх у практику, та сприяє підвищенню ефективності організаційно-методичного управління Центрами Південного регіону.