Херсонське обласне відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху “Школа безпеки”

 

   За ініціативою та під патронатом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, рішенням учасників установчої конференції, яка відбулась 16 квітня 1999 року, було створено Всеукраїнський громадський дитячий рух “Школа безпеки” (свідоцтво про реєстрацію видане Міністерством юстиції 20.04.00 №1413), який є добровільною, незалежною, неполітичною масовою всеукраїнською громадською дитячою організацією.


 

Херсонське обласне відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху “Школа безпеки” було легалізовано шляхом повідомлення без набуття статусу юридичної особи в Херсонському обласному Управлінні юстиції 14 вересня 2004 року. У зв’язку з поширенням сфер діяльності 2 червня 2006 року Відділення було зареєстроване як юридична особа.

Юридична адреса Координаційної ради Відділення: 73036, м. Херсон, проспект Адмірала Сенявіна, 5, тел.31-96-40. Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Керівним органом відділення є Координаційна Рада відділення.

Раду очолює Голова ВідділенняПетрієнко Ольга Вікторівна.

 

Навчання в гуртках проходить з авторською програмою “Школа безпеки”, розробленою працівниками Херсонського відділення.

Робота та тренування у гуртках відбуваються розділами тематичного плану програми:

-          протипожежна підготовка;

-          медична підготовка;

-          радіаційна, хімічна підготовка;

-          спеціальна (технічна) підготовка;

-          топографічна підготовка та основи орієнтування;

-          основи виживання;

-          загальна і спеціальна фізична підготовка;

-          психологічна підготовка.

Метою "Школи безпеки" є підвищення рівня практичної підготовки підростаючого покоління щодо дій в екстремальних ситуаціях, по наданню само- та взаємодопомоги, набуття навиків автономного виживання, уміння проводити рятувальні роботи за допомогою найпростішого спорядження.

Головним заходом відділення є Щорічний обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки».

Переможці обласних змагань стають учасниками Міжнародного (Всеукраїнського) збору-змагання юних рятувальників “Школа безпеки”. Представники Херсонської області неодноразово сходили на п’єдестал переможців Міжнародних змагань.

 

Рекомендації по створенню гуртків “Школа безпеки”

Гуртки “Школа безпеки” є частиною загальнодержавної програми роботи з молоддю та підростаючим поколінням. Вони є початковими ланками Херсонського обласного Відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху “Школа безпеки”. Для цілеспрямованого досягнення єдиного результату та уніфікації роботи гуртків їх діяльність рекомендовано проводити відповідно до розробленої авторської Програми гуртків “Школа безпеки”.

Гурток “Школа безпеки” організується на базі шкіл, закладів позашкільної роботи за умови наявності місця для проведення теоретичних та практичних занять, матеріальної бази та гуртководів (фахівців рятувальної справи). Досить поширеним у практиці існування гуртків “Школа безпеки” є варіант його організації (за згодою) на базі позашкільних закладів освіти, що працюють з дітьми та підлітками у напрямку “спортивний туризм”. Оскільки тренерський склад подібних закладів володіє основними знаннями та методиками роботи з гуртківцями. До того можливість ж паралельної участі дітей та підлітків у кількох гуртках (як то у туристичному та у “Школі безпеки” водночас) дозволяє розкрити перед юними туристами нові горизонти та перспективи зростання, професійно зорієнтувати їх. А також юні туристи вже мають певний досвід участі у власних змаганнях, програми яких є близькими в певних аспектах до програми змагань “Школа безпеки”, а також у самих змаганнях за програмою “Школа безпеки”.

На виконання вимог чинного законодавства створенню гуртка повинно передувати засідання майбутніх членів гуртка. На засіданні відбуватиметься знайомство з Положенням про Херсонське обласне відділення ВГДР “Школа безпеки”, винесення рішення про вступ до дитячого руху та обрання Координаційної ради. Головою Координаційної ради пропонуємо призначити керівника гуртка. Засідання оформлюється протоколом (зразок додається). Зауважимо: кількість дорослих не повинна перевищувати 1/3 від усіх присутніх на засіданні, у протоколі необхідно зазначити дату народження всіх присутніх. Після засідання копія протоколу та відомості про склад районного осередку надається керівнику обласного відділення на нижче зазначену адресу.

При виникненні проблем в організації роботи гуртків “Школа безпеки” пропонуємо звертатися за допомогою та консультаціями до керівництва Відділення.

 

Головним девізом Віділення є: "Перемагати кожен день, перемагаючи себе".

Херсонське відділення "Школа безпеки" - відкрите для всіх.