Обласні змагання «Рятівник - 2019»

4 червня на базі дитячого оздоровчого табору «Чайка» в рамках обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура-2019: Чорноморська січ» відбувся навчально-тренувальний вишкіл «Рятівник».

У змаганнях взяли участь 25 команд Херсонської області. У першій половині дня учасники вишкілу знайомилися із зразками та спорядженням пожежно-рятувальних підрозділів. Рятувальники продемонстрували пожежно-технічне обладнання в пожежному автомобілі, що використовують у ході аварійно-рятувальних робіт. Піротехнічна служба та представники громадської організації «Українська єдність», представили на огляд учасників снаряди воєнних часів та снаряди з зони антитерористичних операцій.  Фахівці  хімічної служби продемонстрували пристрої метеорологічного обстеження та захисні костюми, а Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба - обладнання, що використовують під час надзвичайних ситуацій.

В другій половині дня командам надали можливість закріпити на практиці отриману від рятувальників інформацію та позмагатись у конкурсах: «Одягання бойового одягу пожежного», «Порятунок потопаючого» з використанням кінця Александрова, «Влучний ствольщик».

Також діти мали змогу перевірити свої знання з основ безпеки життєдіяльності та правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, відповівши на тестові запитання у теоретичному конкурсі «Теоретична підготовка з питань БЖД», який провели методисти обласного методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.

На кожному етапі були визначені наступні переможці:

«Одягання бойового одягу пожежного» - перемогла команда Новотроїцького району «Нова варта»;

«Теоретична підготовка з питань БЖД» - команда Чаплинської селищної ради «Турбаївці».

«Порятунок потопаючого» з використанням кінця Александрова перше місце посіла команда Горностаївської селищної ради «Горностай»;

«Влучний ствольщик» - команда Іванівської селищної ради «Іванівські гайдамаки»;

Команда Чаплинської селищної ради за підсумком всіх конкурсів набрала кращий загальноконкурсний бал і здобула перемогу у змаганні «Рятівник». Їх нагороджено перехідним кубком.

Всім призерам вишколу рятувальники вручили дипломи та подарунки, а команди, яким не вдалось перемогти, отримали грамоти за участь в цьому пізнавальному заході.

Травневе засідання педагогічної ради

 В навчально-методичному центрі відбулося чергове засідання педагогічної ради.

У ході засідання педагоги Центру обговорили ряд актуальних та проблемних питань. Зокрема, завідувач Херсонських територіальних курсів ЦЗ та БЖД С. Бочуркін висвітлив питання підготовки до проведення командно-штабного навчання територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Херсонської області та її ланками, зазначив роль та місце працівників Центру у ході такої підготовки.

   

Начальник обласного методичного кабінету О. Новгородський доповів про участь у навчально-методичному зборі з питань проведення просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зоні спостереження атомних електростанцій, який відбувся у м. Луцьк. За результатами участі запропонував основні напрямки та форми здійснення пропаганди населення. Ю. Юр’єва - методист обласного методичного кабінету, представила на затвердження розроблені методичним кабінетом методичні розробки.

Підсумовуючи результати засідання, начальник Центру полковник служби цивільного захисту Є. Богданов окреслив основні напрямки діяльності та завдання підрозділам Центру.

День цивільного захисту

День цивільного захисту у Голопристанській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 був цікавим та насиченим. Захід розпочався з огляду структурних ланок та перевірки їх готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. На першому уроці класні керівники провели відкриті заняття з цивільного захисту, під час яких опрацювали з дітьми пам’ятки безпечної поведінки у разі НС природного, техногенного та соціального характеру. Діти узагальнили знання, що потрібно мати при собі у екстреній валізі на випадок НС.

У шкільному фойє організована виставка-конкурс дитячих малюнків з питань безпеки за тематикою «Цивільний захист очима дітей». На подвір’ї школи цікаво й пізнавально учитель предмету «Захист Вітчизни» Міщенко О.М. організував з учнями 1-4-х та 5-7-х класів практичні заняття щодо першочергових дій при знаходженні вибухонебезпечних предметів. Медична сестра Соловйова Л.А. разом із учителем предмету «Основи здоров’я» Гапоновою Ю.Л. провели з учнями 5-8-х класів практичні заняття «Перша допомога при НС». Крім того, у процесі підготовки до «Дня ЦЗ» здобувачі освіти разом із класними керівниками виготовили найпростіші засоби індивідуального захисту (ватно-марлеві пов’язки) та тренувалися використовувати їх у різних випадках загрози.

Протягом навчального дня з учасниками освітнього процесу були організовані тренування з евакуації при виникненні пожежі та в разі обстрілу.

   

Методичну допомогу у проведенні шкільних заходів із цивільного захисту надали та взяли безпосередню участь у навчанні дітей запрошені гості завідувач НКП навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області у м. Гола Пристань Табунщик О.Д, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і територій та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Голопристанської міської ради Мошенський І.І.  

Практичне навчання у сфері цивільного захисту працівників Херсонської міської клінічної лікарні

У стаціонарі клінічної лікарні проведено спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту, в ході якого відпрацьовувались питання ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Навчання проводилось під керівництвом головного лікаря клінічної лікарні Алли Павлівни Малицької. За її розпорядженням було оголошення оповіщення і збір керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту лікарні. Організована робота штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Посередником при керівникові навчання був старший майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області Олег Романік. Моніторинг за ходом проведення навчання здійснювали представники сектору з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Суворовської районної у м. Херсоні ради Олександр Чубатов та В’ячеслав Майданюк.

Особовим складом формувань цивільного захисту лікарні в ході навчання були відпрацьовані питання по організації прийому і розміщення персоналу у захисній споруді (сховищі), відновлення електропостачання приміщень лікарні за допомогою резервних джерел енергозабезпечення, гасіння пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння

Проведення таких навчань регламентовано Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443. Головною  ж їх метою є відпрацювання персоналом лікарні навиків щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і готовність до дій за призначенням.

 

Навчання з питань цивільного захисту в Херсонському палаці дитячої та юнацької творчості

У Херсонському палаці дитячої та юнацької творчості фахівцями навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області проведено заняття для персоналу закладу щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Метою заходу було довести основні поняття цивільного захисту в Україні та особливості організації цивільного захисту в закладі з масовим перебуванням людей.

У ході виступу методист обласного методичного кабінету Юрій Омельченко основну увагу приділив доведенню до персоналу Палацу законодавчо-нормативної бази у сфері цивільного захисту, основних термінів та понять цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, організаційних заходів з цивільного захисту в закладі з масовим перебуванням людей, а саме:

- основні функції цивільного захисту;

- навчання працівників закладу діям у надзвичайних ситуаціях;

- розробка інструкції щодо дій персоналу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- забезпечення пожежної безпеки та порядок дій у разі виникнення пожежі;

- оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій;

- заходи з евакуації;

- медичний захист.

Також доведений до відома керівництва закладу примірний перелік документів з питань планування і організації заходів цивільного захисту.

Для використання у практичній діяльності учасникам надані, розроблені обласним методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД, презентаційні матеріали.

Показовий День цивільного захисту в м. Херсоні

          На виконання Комплексного плану спільних заходів управління освіти Херсонської міської ради та навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області на 2019 рік на базі Херсонської спеціалізованої школи № 57 18 квітня 2019 року проведений показовий День цивільного захисту за темою: «Інноваційні технології проведення Дня ЦЗ».

Участь у показових заходах також взяли директори закладів загальної середньої освіти міста Херсону, Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба та представники ГУ ДСНС України у Херсонській області.

Планом заходу передбачалось проведення семінару з вивчення учасниками новітніх вимог до організації цивільного захисту в закладі освіти, демонстрацію основних елементів Дня ЦЗ, проведення практичного тренування з відпрацюванням заходів з евакуації та показові виступи рятувальників.

Семінар відкрила головний спеціаліст управління освіти Тетяна Кошелюк, яка ознайомила присутніх з програмою заходу та представила гостей.

Методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Херсонської області Юрій Омельченко представив учасникам «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладі загальної середньої освіти», які були розроблені фахівцями Центру за участі спеціалістів управління освіти. Мета їх створення – надання методичної допомоги керівникам закладів зі створення системи цивільного захисту, планування заходів щодо захисту учасників освітнього процесу, організації їх навчання діям у НС та проведення щорічного Дня цивільного захисту.

Далі виступив представник ГУ ДСНС України у Херсонській області за темою: «Першочергові дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів».

Наступними елементами показових заходів стали так звані професійні посиденьки «Інноваційний підхід до проведення Дня цивільного захисту», презентація відеороліка «Невідомий об’єкт на подвір’ї школи», практикум «Надання першої допомоги потерпілому» та тематичний виступ агіт-театру «Червона лінія».

 

Після чого, за умовами сценарію, до директора закладу надійшло повідомлення про умовну пожежу, була оголошена термінова евакуація. Учасники освітнього процесу закладу разом із учасниками заходу організовано та оперативно залишили будівлю закладу через два евакуаційних виходи на спортивний майданчик.

Для всіх присутніх представниками обласної рятувальної служби було продемонстровано дії по рятуванню потерпілого з даху школи, надані рекомендації щодо дій у разі виникнення НС та порядку організації взаємодії закладів освіти з рятувальними службами міста.

   

Після цього були підведені підсумки проведення заходу